دبیرکل خانه صمت جوانان در میان ۱۰ جوان شایسته کشور/ منتخبان راهی رویداد بین‌المللی «TOYP» شدند

  1. خانه
  2. اخبار خانه
  3. دبیرکل خانه صمت جوانان در میان ۱۰ جوان شایسته کشور/ منتخبان راهی رویداد بین‌المللی «TOYP» شدند

با پایان یافتن رویداد بین‌المللی جوانان شایسته در ایران، بر اساس رای داوران ۱۰ نفر برای ورود به مرحله بین‌المللی انتخاب شدند. محمد مهدی مومن زاده، دبیرکل خانه صمت جوانان ایران نیز در فهرست این جوانان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران به نقل از ایسنا، هر سال اتاق بین‌­المللی جوانان(JCI) ۱۰ جوان برجسته ۱۸ تا ۴۰ سال را که توانسته‌­اند مأموریت JCI را به روش­‌های گوناگون به انجام برسانند، با هدف شناسایی این جوانان و ترویج فرهنگ رهبری در مسئولیت‌­های اجتماعی در جهان انتخاب می‌­کند. این برگزیدگان به الگویی برای سایر جوانان بدل شده و داستان‌­های کشف، عزم و نبوغ آن­ها الهام بخش دیگران بوده تا به رهبران بهتری تبدیل شده، جوامع بهتری ایجاد کرده و برای ایجاد تأثیر پایدار اقدام کنند. این رویداد به طور محلی، ملی و بین‌المللی اداره می‌­شود.

از سال ۱۹۸۳ JCI بیش از ۳۰۰ نفر از ۵۷ کشور را به جهان معرفی کرده است. معیار اصلی JCI برای انتخاب جوانان برتر، اثرگذاری اجتماعی و الهام بخشی فرد برای جامعه و انسان‌­ها است.

در اختتامیه این رویداد که یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار شد، بعد از ارائه سخنرانی‌هایی، داوران فعالیت خود را برای انتخاب ۱۰ جوان کارآفرین آغاز کردند که نتایج این داوری به این شرح است:

محمد مهدی مومن زاده (دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران)، پوریا عالمی، سینا تقی‌زاده، تارا حصاری، حسام سردارلو، امیر دارستانی فراهانی، سید عرفان موسوی، طیبه شاه ولی، یاسین شریعتی و سجاد اکبرپور.

این افراد برای حضور در رقابت بین‌المللی «تویپ» انتخاب شدند.

نوید ادریس دبیرکل اتاق بین‌الملل جوانان ایران با بیان اینکه رویداد بین‌المللی “تویپ” با مشارکت ۱۲۵ کشور برگزار می‌شود، گفت: هر کدام از کشورها می‌توانند ۱۰ جوان منتخب را برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی معرفی می‌کنند تا در مرحله بین‌المللی با حضور داوران جهانی، با یکدیگر به رقابت یپردازند.

ادریس با تاکید بر اینکه داوری بین‌المللی چند سطحی است، توضیح داد: سطح اول انتخاب ۳۰ منتخب جهانی از بین بیش از ۶۰۰ نفر کاندید است و در نهایت از بین این ۳۰ نفر ۱۰ منتخب جهانی معرفی خواهند شد. اعلام نتایج رسمی امسال نیز همانند هر سال در کنگره جهانی اتاق‌های بین‌الملل جوانان یکی از کشورهاست و در سال جاری این رویداد جهانی در هنگ‌کنگ برگزار خواهد شد.

دبیر کل اتاق بین‌المللی جوانان ایران خاطر نشان کرد: در رویداد تویپ ۲۰۲۲ منتخبان جهان به طور رایگان دعوت شده‌اند تا با هزینه اتاق بین‌الملل جوانان، علاوه بر گذراندن دوره‌های توانمندسازی، به شبکه‌سازی با جوانان موفق سایر کشورها، سرمایه‌گذاران و… بپردازند.

به گفته وی رزومه‌های انگلیسی افراد منتخب این رویداد به ۱۲۵ کشور ارسال شده است.